Skwer Wolności zaniedbany od lat

0
1084

Zniszczone, połamane ławki, dziurawe, rozsypujące się alejki, zaniedbana zieleń i wreszcie stare, często niedziałające oświetlenie. Tak prezentuje się zieleniec w centrum Gorzowa, tuż obok Akademii Wychowania Fizycznego i Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

fot. Michał Windak

Remont ulicy Sikorskiego dobiega końca i trzeba przyznać, że część miasta w okolicy Galerii Askana, Hotelu Qubus, Domu Towarowego Rolnik i AWF-u prezentuje się już całkiem fajnie. Jest jednak jedno ale… To Skwer Wolności, który znajduje się między ulicami Sikorskiego, Orląt Lwowskich, Kosynierów Gdyńskich, oraz Estkowskiego. Jego aktualny stan prezentujemy na przesłanych przez pana Michała zdjęciach. Trudno nie zauważyć, że potrzebna jest szybka rewitalizacja tego miejsca.

fot. Michał Windak

W ostatnim czasie miasto wzięło się za odnawianie miejskich parków. Zakończono prace w Parku Siemiradzkiego, trwają prace w Parku Kopernika. W przyszłym roku ma wrócić temat rewitalizacji Parku Wiosny Ludów. Liczymy, że także Skwer Wolności gdzie zlokalizowane są choćby dwa pomniki: Adama Mickiewicza (jeszcze nie został na nowo ustawiony, po przenosinach związanych z budową ronda) i Józefa Piłsudskiego doczeka się potrzebnych prac.

O możliwą renowację skweru w centrum miasta będziemy dopytywać w Urzędzie Miasta.

fot. Michał Windak
fot. Michał Windak
fot. Michał Windak
fot. Michał Windak
Subskrybcja
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments